skip to Main Content

KISIRLIKTA TÜP BEBEK TEDAVİSİ

umutsuzluğa kapılmadan yeni bir başlangıç...adım...

Kısırlık Tedavisinde Tüp Bebek

Tüp bebek yöntemi kısaca kadından alınan yumurtaların ve erkekten elde edilen spermlerin laboratuvar ortamında buluşturularak döllenmesini sağlamaktır. Doğal yollardan yada basit tedavilerle çözüm bulamayan çiftlere uygulanır. Laboratuvar ortamında döllenen bu yumurtalara embryo adı verilir. Elde edilen embryoların en iyi üç tanesi kateter denilen ince bir plastik boru ile kadın hastanın rahmine yerleştirilir.

Tüp bebek tedavisinden sonra oluşan gebeliklerin doğal yollarla oluşan gebeliklerden hiçbir farkı olmaz. Tek farkı döllenmenin laboratuvar ortamında yapılması ve anne rahmine yerleştirilmesidir.

Fallop tüplerinin zarar görmüş veya tıkanmış olması, dış gebelik sonucu tüplerin çıkarıldığı veya cerrahi tedavisi mümkün olmayan hasarlı tüplerin olması halinde, endometriozis görüldüğünde (Rahmin içini döşeyen yumuşak tabakaya benzeyen bir dokunun rahmin dışında bulunmasıdır), rahim ağzı salgısı ile ilgili sorunlar olduğunda, erkeğe ait kısırlık sorunları görüldüğünde, erkek veya kadına ait bağışıklık sistemi ile ilgili sorunlar varsa, açıklanamayan kısırlık grubuna giren çiftlerde, rahim içi aşılama ile sonuç alınamayan çiftlerde tüp bebek yöntemi uygulanabilir.

Tüp Bebek Tedavileri
Kısırlık Aşılama Tedavisi

Aşılama Tedavisi

Aşılama, kısırlığın nedenine yönelik değil gebelik şansını artırmaya yönelik bir tedavi yöntemidir. Genellikle şansın yüksek görüldüğü hastalarda uygulanmaktadır.

Kısırlıkta Tüp Bebek Tedavisi

Tüp Bebek Tedavisi

Tüp bebek yöntemi kısaca kadından alınan yumurtaların ve erkekten elde edilen spermlerin laboratuvar ortamında buluşturularak döllenmesini sağlamaktır.

İlaçla Tedavi

İlaçla Kısırlık Tedavisi

Gebeliğe hazırlık döneminde yaklaşık iki hafta süre ile baskılayıcı hormonlardan oluşan yumurta gelişimini dışardan verilen ilaçlar kullanılmaktadır.

Kısırlıkta Cerrahi Tedavi

Cerrahi Tedavi

Kadınlarda rahim ve yumurtalıklarda, erkeklerde varikosel gibi rahatsızlıklarda cerrahi yolla müdahale gerekliliği varsa uygulanması önerilir.

instagram default popup image round
Takip Edin
502k 100k 3 month ago
Paylaş
Back To Top
×Close search
Ara