skip to Main Content

KISIRLIKTA İLAÇ TEDAVİSİ

umutsuzluğa kapılmadan yeni bir başlangıç...adım...

İlaçla Tedavi ile Gebelik

Gebeliğe hazırlık döneminde yaklaşık iki hafta süre ile baskılayıcı hormonlardan oluşan yumurta gelişimini dışardan verilen ilaçlar kullanılmaktadır. . Bu ilaçlar cilt altı iğne veya burun spreyi şeklindedir. Baskılayıcı tedaviyi takiben kan tahlilleri ve ultrasonografi incelemesi yapılarak uygun kriterlerin saptanması ile yumurta gelişimini uyaracak olan ilaçlara başlanır. Yardımcı üreme tekniklerinde bu ilaçların kullanılmasının nedeni daha çok yumurta ve embriyo elde ederek gebelik şansını arttırmak amaçlanır.

İlaçla Hamile Kalma

Yumurtalık Hormonlarını Baskılayan (Suprecur, Suprefact, Lucrin, Synarel, Decapeptyl) Yumurta Gelişimini Uyaran FSH ve HMG içeren ilaçlar, Yumurtanın Çatlamasını Sağlayan (Pregnyl, Profasi, Choragon) bu süreçte kullanılan ilaçlardır.

İlaç tedavisine takiben seri kontroller gerçekleştirilir. Başlangıçta daha seyrek olmakla birlikte yumurta gelişimi belirli bir seviyeye ulaştıktan sonra günlük kontroller gerekir. Gelişen yumurtaların ultrasonografik takibi yapılır ve yumurtalardan salgılanan hormonların kan düzeyleri belirlenir. Takipte elde edilen kriterler doğrultusunda ilaç dozlarında uygun değişiklikler yapılır.

Yumurtalar belirli bir büyüklüğe ulaştığında olgunlaşmalarını uyarmak amacı ile ilaç uygulanır. Yumurta olgunlaşmasını uyaran ilacın yapılmasından 36 saat sonra yumurta toplama işlemi uygulanır.

Tüp Bebek Tedavileri
Kısırlık Aşılama Tedavisi

Aşılama Tedavisi

Aşılama, kısırlığın nedenine yönelik değil gebelik şansını artırmaya yönelik bir tedavi yöntemidir. Genellikle şansın yüksek görüldüğü hastalarda uygulanmaktadır.

Kısırlıkta Tüp Bebek Tedavisi

Tüp Bebek Tedavisi

Tüp bebek yöntemi kısaca kadından alınan yumurtaların ve erkekten elde edilen spermlerin laboratuvar ortamında buluşturularak döllenmesini sağlamaktır.

İlaçla Tedavi

İlaçla Kısırlık Tedavisi

Gebeliğe hazırlık döneminde yaklaşık iki hafta süre ile baskılayıcı hormonlardan oluşan yumurta gelişimini dışardan verilen ilaçlar kullanılmaktadır.

Kısırlıkta Cerrahi Tedavi

Cerrahi Tedavi

Kadınlarda rahim ve yumurtalıklarda, erkeklerde varikosel gibi rahatsızlıklarda cerrahi yolla müdahale gerekliliği varsa uygulanması önerilir.

instagram default popup image round
Takip Edin
502k 100k 3 month ago
Paylaş
Back To Top
×Close search
Ara