skip to Main Content

KISIRLIK TEDAVİSİ YÖNTEMLERİ

umutsuzluğa kapılmadan yeni bir başlangıç...adım...

Kısırlık Tedavisinde Uygulanan Yöntemler

Kısırlık tedavisinde infertilite nedenini araştırmak için yapılması gereken tüm araştırma ve testler yapıldıktan sonra infertilite nedeni belirlenir ve çifte en uygun olan tedavi yöntemine bebek sahibi olmak isteyen çiftle birlikte karar verilir. İncelemeler sonunda kadında yumurtlama olmadığı tespit edilirse ilaç tedavisi ile yumurtlama sağlanabilir.

Yumurtlama ilaçları kullanan kadınların %80’ninden çoğunda düzenli yumurtlama sağlanmaktadır. Bu durumda ovülasyon indüksiyonu (yumurtlama tedavisi) tedavi seçeneklerinden birini oluşturmaktadır. Yumurta yeterli büyüklüğe geldiğinde normal cinsel ilişki yoluyla gebelik elde edilmeye çalışılır.

Ovülasyon indüksiyonu yöntemi ile gebeliğin oluşmaması durumunda aşılama, tüp bebek tedavisi (IVF, ICSI) gibi yardımla üreme tedavilerine başlanılır.

Tüp Bebek Tedavileri
Kısırlık Aşılama Tedavisi

Aşılama Tedavisi

Aşılama, kısırlığın nedenine yönelik değil gebelik şansını artırmaya yönelik bir tedavi yöntemidir. Genellikle şansın yüksek görüldüğü hastalarda uygulanmaktadır.

Kısırlıkta Tüp Bebek Tedavisi

Tüp Bebek Tedavisi

Tüp bebek yöntemi kısaca kadından alınan yumurtaların ve erkekten elde edilen spermlerin laboratuvar ortamında buluşturularak döllenmesini sağlamaktır.

İlaçla Tedavi

İlaçla Kısırlık Tedavisi

Gebeliğe hazırlık döneminde yaklaşık iki hafta süre ile baskılayıcı hormonlardan oluşan yumurta gelişimini dışardan verilen ilaçlar kullanılmaktadır.

Kısırlıkta Cerrahi Tedavi

Cerrahi Tedavi

Kadınlarda rahim ve yumurtalıklarda, erkeklerde varikosel gibi rahatsızlıklarda cerrahi yolla müdahale gerekliliği varsa uygulanması önerilir.

instagram default popup image round
Takip Edin
502k 100k 3 month ago
Paylaş
Back To Top
×Close search
Ara